TOEFL iBT

تافل آی بی تی (TOEFL iBT) آزمونی برای شناسایی توانایی زبان انگلیسی افراد غیر انگلیسی زبانی است که مایل به ادامه تحصیل در دانشگاه های ایالات متحده امریکا و کشورهایی که دانشگاههای انگلیسی زبان آمریکایی دارند را شامل میشود.

این آزمون توانایی این افراد رادر ترکیب مهارت های زبان انگلیسی یا همان مهارت های گفتاری، شنیداری، خواندن و نوشتاری ارزیابی می کند.

به عبارتی دیگر، در این آزمون شما باید بتوانید مهارت های مختلف را با هم ترکیب کنید و این تفاوت اصلی آزمون تافل با آزمون آیلتس است که درآن هر یک از مهارت ها تقریباً بطور مستقل از هم سنجیده می شوند.
این آزمون کاملا آنلاین است و شما باید برای شرکت در آن، در محل آزمون حضور یابید. شما نمی توانید از کامپیوتر خود استفاده کنید. این آزمون چهار ساعت و نیم طول می کشد که شامل 10 دقیقه استراحت در اواسط آن نیز می شود.

برای جواب دادن به سوالات تافل باید از کامپیوترها و هدست های موجود در مرکز برگزارکننده آزمون استفاده کنید و همین اینترنتی بودن این آزمون تفاوت دیگر آن با آزمون آیلتس است.

ساختار آزمون تافل ibt
آزمون تافل متشکل از چهار بخش است که در هریک از بخشها به ترتیب مهارتهای ریدینگ، لیسینینگ، اسپیکینگ و در نهایت رایتینگ مورد سنجش قرار میگیرد که هر یک از این مهارت ها نمره ای از ۳۰ خواهند داشت و در نهایت نمره تافل مجموع این چهار نمره یعنی از ۱۲۰ خواهد بود.

بعد از بخش اول و دوم، یک استراحت ۱۰ دقیقه ای وجود دارد. هرچند دراین آزمون مهارتهای فوق الذکر به ترتیب ارزیابی میشوند اما بعضی از بخشها ترکیبی از دو یا سه مهارت (Integrated Tasks) فوق است.در ذیل و لینکهای مرتبط توضیحی جداگانه در مورد هربخش از این آزمون ارائه میشود.