تحصیل در ترکیه

ثبت نام و اقامت برای آزمون های بین المللی زبان انگلیسی

ثبت نام آزمون آیلتس IELTS در ترکیه کشور ترکیه هم به لحاظ قیمت مناسب تورهای مسافرتی از ایران به این کشور و هم به لحاظ مناسب بودن کیفیت آزمون و عدم سختگیری زیاد ممتحنین آزمون در نمره دادن 2 مهارت Speaking و Writing در مراکز آن همواره مورد توجه متقاضیان ثبت نام این آزمون بوده و توسط آیلتس ترکیه نیز پیشنهاد شده است.

 ثبت نام آزمون IELTS در مرکز British Council و IDP در کشور ترکیه و در شهرهای استانبول ، آنکارا ، ازمیر ، آدانا و … توسط آیلتس ترکیه انجام می گیرد.

کلیه مراحل ثب نام در یک روز انجام گرفته و مدارک ثبت نام نهایتاً تا یک روز پس از انجام ثبت نام به متقاضیان عزیز ارائه می گردد.

پس از انجام ثبت نام آنلاین و واریز مبلغ به حساب مرکز آزمون ، از طرف مرکز ایمیل تاییدیه ای برای متقاضی ارسال می گردد که طبق آن می توان از تاریخ ، زمان و نحوه برگزاری 4 مهارت آزمون اطلاع یافت. متقاضیان پس از مراجعت به کشور ترکیه و شرکت در آزمون می توانند بصورت آنلاین و پس از 14 روز از نتیجه آزمون خود مطلع گردند.

آخرین مهلت ثبت نام برای آزمون، حداکثر 5 هفته قبل از تاریخ آن آزمون می باشد. لازم به ذکر است که اولویت ثبت نام برای هر تاریخ بر اساس اولویت در اقدام جهت رزرو نمودن آن می باشد.

 

هچنین اقدام در هر تاریخی قبل از پایان مهلت هر آزمون، دلیل بر رزرو کردن صد در صد آن تاریخ نبوده و این امکان وجود دارد که ظرفیت ثبت نام، به دلیل کثرت متقاضیان ، قبل از تاریخ مهلت آن، تکمیل شود.

لذا توصیه می گردد پس از تصمیم و تعیین نهایی تاریخ مورد نظر برای امتحان، سریعا نسبت به رزرو آن اقدام نمایید زیرا در اکثر موارد، قبل از فرا رسیدن زمان Deadline ، ظرفیت ثبت نام تکمیل می شود.

لازم به ذکر است پس از گذشت هر مهلت ثبت نام، به هیچ وجه امکان رزرو برای آن تاریخ امتحان وجود نخواهد داشت و ثبت نام داوطلب در اولین تاریخ موجود انجام پذیر خواهد بود. ثبت نام خارج از نوبت تا دو هفته مانده به تاریخ آزمون امکان پذیر است .

مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام آزمون IELTS در هر دو سطح General و Academic به شرح زیر است :

. فرم تکمیل شده ثبت نام

. سه قطعه عکس با زمینه روشن، در سایز 4*6

. پاسپورت امضا شده با حداقل 6 ماه اعتبار

. کپی کارنامه قبلی

. ( در صورتی که پیش از این در آزمون شرکت کرده اید.) جهت دریافت کارنامه ، تکمیل فرم مربوطه توسط داوطلب الزامیست.

براى كسب اطلاعات بيشتر يا پاسخ گويى به سوالات خود ميتوانيد به شماره هاى مندرج در سايت مراجعه كنيد.